מתוך האתר chabadhadera.co.il
ב"ה

חדשות בית חב"ד

עשו לנו "לייק"...

 צפו בסרטון על פעילות בית חב"ד חדרה ועשו לנו "לייק"...

http://www.youtube.com/watch?v=ovwYWGw-PyI

פרשת השבוע - משמעות בחיים

 
משמעות בחיים

 

מספרת הגמרא אודות רבי חנינא בן דוסא ואשתו שהיו עניים מרודים אך מעולם לא רצו לבקש עזרה וסיוע. בימי שישי כשכולם היו אופים חלות בבית, היתה גם אשתו מדליקה את התנור ומכניסה עצים על מנת שיהיה עשן ויראה כאילו יש גם להם חלות.

אחת השכנות שהיתה אשה רעה, חשבה לעצמה – איך יתכן שהתנור עובד אצלה בבית והרי אין לה אפילו קמח?...

דפקה בדלת, ושאלה האם יש מישהו בבית? משלא נענתה פתחה את הדלת וניגשה לתנור במטרה ללגלג עליה שהתנור ריק וסתם דלוק.. ואז היא גילתה להפתעתה תנור מלא בחלות ריחניות שמעולם לא ראתה כאלו... מיד צעקה לרבנית שתביא מרדה לרדות את החלות המוכנות כדי שלא יישרפו..

זה היה נס מיוחד...

(על פי מסכת תענית דף כד עמוד ב')

*

 

פרשתינו נקראת 'חיי שרה', למרות שאיננו קוראים כלל אודות קורות חיי שרה, אלא על מאורעות המנוגדים לחייה כמו פטירתה, קבורתה ונישואי אברהם לאשה שניה. משום מה התורה בוחרת כאן להדגיש בפרק זה את החיים שאחרי...  מדוע?

והתשובה: חיים אמיתיים מתבטאים במילוי שאיפותיו וחזונו של האדם. מבחן התוצאה בא דווקא לאחר חייו הפיזיים, כשלמרות היעדרותו הכל ממשיך לתפקד כמקודם.

המאורע המרכזי של הפרשה שיצחק נושא לאשה את רבקה. נאמר בפסוק: "ויבאה יצחק האוהלה שרה אמו.. וינחם יצחק אחרי אמו". אומר על כך רש"י בשם המדרש: "שכל זמן שאימו שרה היתה קיימת היה נר דלוק מערב שבת לערב שבת, ברכה מצויה בעיסה וענן קשור על האוהל. משמתה פסקו, וכשבאת רבקה חזרו".

זו המשמעות האמיתית של חיי שרה, שאורח חייה ממשיך גם אחרי מותה. ההווי של ההכנות לכבוד השבת לצד הברכה ממשיכה להיות מאבני היסוד של המשפחה.

שבת שלום

הרב יוחנן בוטמן

התחילו ברגל ימין...

 26062011153 (Large).JPG

קבוצת שיכון ובינוי, אשר תשווק החל מהקיץ את ע"י חברת הבת שיכון ובינוי נדל"ן את פרויקט "חלומות הפארק" בחדרה, החלה במקביל בפעילות קהילתית בעיר.

שיכון ובינוי רואה חשיבות רבה בחיבור לחיי הקהילה בעיר בה היא עומדת לבנות כ-1,000 יחידות דיור, וביקשה להיות מעורבת בתחומים קהילתיים.

בפגישה שערך הרב יוחנן בוטמן עם עופר קוטלר מנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי, שטח בפניו הרב את את פעילות הרווחה והקהילה של בית חב"ד בעיר ושיכון ובינוי ניענו לבקשת התמיכה והשתתפו במימון פעילויות רווחה לטובת התושבים.

לדברי הרב בוטמן: "תמיכת החברה הינה ביטוי למעורבות הקהילתית הגוברת והולכת של חברות, תהליך זה הופך את העולם לטוב ומאיר יותר, וכפי שלימד אותנו הרבי מלובאוויטש מוטלת על כולנו החובה להאיר את סביבתנו, אני שמח שפגישתי עם ידידי מר עופר קוטלר ויתר עובדי שיכון ובינוי מביאה ברכה לזקוקים לה."

IMG_1847 (Large).JPG 

יותר מצירוף מקרים

יום שני,  דפיקה בדלת משפחת ברוד ,  בדלת איילת קדם עיתונאית חרוצה מ"חדשות חדרה" 

שלום לך שמי איילת קדם חיפשתי משפחה שגרה בבנין מס' 11 דירה 11  וזה בדיוק אתם.

הדלת נפתחת בבקשה היכנסי , הרב פותח את הדלת , אני יודע מי את והייתי אמור להתקשר אלייך כדי לקבוע זמן ללימוד הכנה לבר-מצוה עם בנך.

שמי הרב ברוד הוא מציג את עצמו, אני ואשתי נמצאים כאן כשלוחי חב"ד בשכונה ובין היתר אני מכין נערים לבר מצווה ואחד מהם אמור להיות בנך, כזה מקרה של השגחה פרטית עוד לא קרה לעיתונאית שלנו....

 הכתבה פורסמה בעיתון חדשות חדרה בסופ"ש האחרון 

 

שוורץ-2 (Large).jpg 

סרקנו לכם אותה , אתה מוזמנים להתפעל... 

 

שוורץ-1 (Large).jpg 

 מוגש על-ידי בית-חב"ד בשכונת האוצר -גני חדרה 054-2177023

אימייל: [email protected]

בינינו מי לא רוצה ברכה ...

 ב"ה

מאת : שלמה שוורץ מנהל מחלקת הפעילות , חב"ד חדרה . 

אפשר לומר שזו כבר מסורת, בכל פעם לפני נסיעתי לרבי אני שולח את המכתב הזה לכל מכרי, ומקבל דואר חוזר של בקשות נרגשות מיהודים המבקשים שאזכיר את שמם וקרוביהם על ציונו של הרבי. במהלך פעילותי בקיץ האחרון פגשתי את ר.ז.  כששאלתי בנימוס לשלומה היא מספרת שהיא מחלימה ממחלה קשה שפקדה אותה , למה לא סיפרת לי ? אני מתלונן, הייתי שולח מישהו שיתפלל עלייך בציונו של הרבי.

שלמה היא אומרת לי , אתה כבר התפללת עלי !!  בשנה שעברה ,בדיוק באותו רגע שקיבלתי את הבשורה על המחלה אני מקבלת ממך הודעת SMS על נסיעתך לרבי, כמובן ששלחתי לך את שמי ושם אימי והנה אתה רואה !!! אני מאמינה שבזכות הברכה ובזכות התפילה שהתפללת עלי יצאתי מהמחלה ב"ה,

התרגשתי מאד , בשנה שעברה שהיתי בציון למעלה משעה וחצי! כי הרי "מרובים צרכי עמך"  ופתאום לראות באופן כ"כ מוחשי את ברכתו של  הרבי זה ללא ספק מרגש מאד!

 

003 (Large).jpg


 

 


 

 

·        הנה המכתב, מלאו אותו ושילחו לי באימייל, בפקס, בנייד  או באופן אישי , אשמח להתפלל עבורכם גם השנה .

 

 

 

 לכל מכירי וידידי

ב-  22/11/11 כה' בחשוון ה'תשע"ב אני נוסע לחצר הרבי בניו יורק, שם מתקיימת הועידה השנתית של שליחי חב"ד מכל רחבי העולם. במשך חמישה ימים ישבו כ-4000 שליחי חב"ד הפזורים על פני כל הגלובוס וינסו להתמודד עם בעיות  ושאלות הקשורות לאופי הפעילות של השליחים. בין היתר יתקיימו גם דיונים וסדנאות המיועדות לתת פתרונות לעשייה בתחום החסד והעזרה דווקא עם הציבור הישראלי.

 במהלך הוועידה, אסע להתפלל על קברו של הרבי מליובאוויטש, מקום הידוע בסגולות ובישועות שרואים כל מי שמתפללים עליו במקום.

ניתן להעביר בקשות לתפילה/ברכה או כל בקשה אחרת  בבית חב"ד  או באימייל, על מנת שאוכל לבקש ברכה עבורכם.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אלי באימייל [email protected]   או בטלפון 054-6321770

   

לנוחיותכם צרפתי טופס מסודר שאותו אניח על ציונו של הרבי . 

 

אנא לעורר רחמים מרובים על נר"ן (נפש רוח ונשמה)

שם

שם האם

פירוט הבקשה

מומלץ החלטה טובה   לא חובה !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*מומלץ לקבל החלטה טובה ככלי המקבל ומחזיק ברכה ,ציין זאת בפירוט הבקשה.

 

השלוחים מתפללים בציון הרבי 

תפילה  בציון הרבי מליובאויטש.jpg 

 

פעילות חנוכה לגני הילדים

 ללא שם (Large).JPG

 

 אחרי ההצלחה של פעילות החגים, יוצא  בית חב"ד שוב עם הצעה לפעילות חנוכה לילדי הגנים בחדרה.

הילדים יוזמנו ליום פעילות במתנ"ס אולגה ויבקרו ב-4 תחנות, הם יוכלו לראות כיצד מכינים שמן זית, ישמעו סיפור באוהל החשמונאים, יכינו נרות ולסיום יוזמנו ללקק חנוכייה עשויה משוקולד.

בימים אלו מקבלות גננות חדרה את ההזמנה המצורפת .

הפעילות הזו קורה הודות לשיתוף פעולה עם מנהלת אגף החינוך הגב' חני וויצמן, בדחיפתו החזקה של מר שמעון כלפון מנהל אגף הגיל הרך ובסיוע מנהלת מתנ"ס אולגה הגב' סיגל סימאן וישיבת תפארת תמימים של חב"ד בגבעת אולגה.

 

ראש העיר בתנועה

במהלך חג הסוכות האחרון נצפה ראש העיר בסיור במסגרת פרויקט "מגלים את חדרה" שהתקיים במהלך חול המועד סוכות, תושבי העיר שמחו "לגלות" את ראש העיר מר חיים אביטן שהוא מצטלם עם ילדיו על אוצר מסוג שונה, הסוכה הניידת של בית חב"ד חדרה.

צוות האתר מאחל לראש העיר לגלות בכל התחומים  רק "אוצרות" 

 

 

 

 

DSC_3863.JPG

צילום : אייזיק ברבי 

שיעור נולד

 לאור ההתעניינות הרבה של תושבי חדרה והסביבה בשיעורי ספר התניא העוסקים בפנימיות הנפש, יזם ר' עופר שושני הקמה של שיעור חדש.

השיעור החדש, הנמסר על ידי הרב יוחנן בוטמן זוכה כבר מתחילתו להתעניינות רבה ומתווסף למגוון הרחב של שיעורי התורה הנמסרים ע"י שלוחי חב"ד בעיר. 

P1280028 (Small).JPG 

השיעור מיועד לגברים, ונמסר מידי יום שני בכולל "מתן" רח' כנפי נשרים חדרה בשעה 18:45 למשך שעה. 

 

לפרטים: ר' עופר שושני 050-8989401

 

פרשת השבוע - פרשת לך לך - דבר תורה

רק תבקש... 

יוצאים לדרך!  אמר רבי ישראל הבעל שם לתלמידיו.

ישובים יחד בקרון העגלה המחובר לשני הסוסים ונוסעים... לאן? ולאיזו מטרה? זאת לא ידעו. הם כבר הורגלו לצאת בלי לדעת כיוון ויעד, עוד יתברר להם בהמשך כי משימה רבת משמעות נכונה להם. עיני רבם צופות למרחוק - - -

העגלה נעצרת ליד בית קטן בקצה העיירה, המראה החיצוני מסגיר את העניות והדלות של יושביו.

נא אמור לבעל הבית, כי אנו מבקשים להתארח אצלו, אמר הצדיק לצעיר התלמידים.

בטח, כבוד גדול הוא לי לארח את רבי ישראל בכבודו ובעצמו – אמר בעל הבית בהתרגשות רבה. אנא היכנסו, מיד אגיש לכם תה חם וגם אסדר לכם מקום למנוחה, לפני שתמשיכו בדרככם.

נא תאמר לו, ביקש שוב הצדיק, שחפצים אנו כעת לאכול, ללון כאן הלילה, ומחר לצאת אחרי ארוחת צהריים שנסעד יחד.

אין בעיה, רק אצא  לשוק כדי לקנות מוצרי מזון ואכין לכם כיאות לחבורת צדיקים. בבית בקושי היתה לו פרוסה אחת לנפשות ביתו..

בעודם מסבים לשולחן העמוס בכל טוב החלו לנגן ניגונים ובעל הבית כולו קורן מאושר. האמת שהם מאוד ריחמו עליו בגלל מצוקתו,  אך מי יעז להרהר אחרי רבו שרוח הקודש מפעמת בקירבו.

משסיימו, בירכהו הבעש"ט ונפרד ממנו לשלום - - -

האיש החל להסתובב אנה ואנה...    שמחה גדולה מחד אך מצבו הכלכלי...

איי, רבונו של עולם! גלוי וידוע לפניך שלא היה לי כלום וכעת נהייתי לבעל חוב גדול כדי לזכות בהכנסת אורחים הכי חשובים. "מאין יבוא עזרי"? אנא ממך! אבא שבשמים – עזור לי! - - -

בוקר טוב! פונה אליו השכן וכולו נרגש. אתה יודע שאין לי אף אחד בעולם שקרוב אלי כמוך, מילדיי אין לי שום נחת. יש ברשותי אוצר של כסף שצברתי והטמנתי מתחת לעץ שבחצר ביתי, אותו אני רוצה למסור לך לאחר פטירתי. זה יהיה שלך!...

כעבור יומיים התמוטט השכן ומת - - -

בבוא היום אמר הבעש"ט לתלמידיו: בטח תמהתם שביקשתי להתארח בבית חסר כל. ראה ראיתי שמוכן לאיש ולמשפחתו אוצר גדול משמים, אך מעולם לא ביקש לפרנסה רחבה...

פעולתו של הצדיק היא זו שגרמה לכך שהיהודי יזעק מקירות ליבו - "מאין יבוא עזרי".

*

היום בז' חשון מתחילים בני ארץ ישראל לבקש על הגשמים "ותן טל ומטר לברכה". [הסיבה שלא שואלים על הגשם קודם לכן היא מפני אותם עולי הרגל שהגיעו לחג לבית המקדש, כדי שלא 'יתפוס' אותם הגשם בדרכם הביתה. ושיערו שזמן ההליכה למקום המרוחק ביותר הינו 15 יום, משמחת תורה עד לז' חשון].

הגשם מסמל את פרנסתו של האדם, והיא אינה זמינה לנו בהישג יד. עלינו להתאמץ עבורה, לשאת עינינו למרומים, לבקש ולהתפלל ואז יורד שפע של ברכה ומרווה אדם ותבל כולו.

למרות הברכה הגדולה המצויה למעלה, אין היא משפיעה כל עוד שחסרה פעולת האדם, בתפילתו לצד עבודתו.  

חורף בריא ושמח!

הרב יוחנן בוטמן

בר מצווה ליתומים

מכיר נער יתום ורוצים לארגן לו בר מצווה ?

בית חב"ד חדרה בשיתוף ארגון החסד "כולל חב"ד" מאגן בר מצווה חינם לנערים יתומים

בר מצווה 051 (Small).JPG 

פרטים על הפרויקט :

 הפעילות מתאימה לילדים שיום בר המצווה שלהם חל בין התאריכים:

ראש השנה תשע"ב עד ראש השנה תשע"ג

ילדים שנולדו בין התאריכים 20/09/1998 ל-10/09/1999 למניינם

ואשר ל"ע התייתמו מאב או אם.

 ינתן סבסוד לילדים בשיעורי הכנה וייערך יום חגיגי מרגש, רב תוכן ורב רושם.

הילדים מקבלים תפילין מהודרות (וכן טלית וסידור תפילה), ביגוד חגיגי, מתנות רבי-ערך והזמנה להם ולבני משפחתם ליום הבר מצווה בירושלים, במהלכו הילדים מתקבלים בכותל המערבי לעלייה לתורה וטקס אישי-משפחתי מרגש ביותר, ולאחר מכן סעודת מצווה חגיגית עם רבנים ואורחי כבוד ממלכתיים.

 הבר מצווה החגיגית בירושלים תתקיים אי"ה ביום שני י' ניסן השתע"ב – 02.04.2012

  לפרטים ניתן לפנות לבית חב"ד חדרה 04-6342619  או להשאיר הודעה במוקד חב"ד כוכבית 3770

מחדשים את שיעור התורת הנפש לנשים

 כבר 7 שנים מתקיים השיעור הזה , הוא נדד במקומות שונים, מוסרי השיעור התחלפו , נשים התחלפו , אבל האוירה לא השתנתה ואפילו השעה !

 בכל יום רביעי , בדיוק בשעה 20:00 מתאספות עשרות נשים  מכל רחבי העיר לשיעור בתורת הנפש שנמסר ע"י הרב בוטמן .

 ציבור הנשים מגוון , פסיפס של נשים שונות חלקם חבדניקיות עם פיאות וחלקם מגיעות לשיעור במכנסים , אף אחד לא ישאל שום שאלה , תמיד הם מתקבלות בחמימות והתעניינות, ועל כל זה מנצחת השליחה הגב' חנה שוורץ .

 רוצה לקבל הודעת SMS  על השיעור ? השאירי הודעה לחני בטלפון 054-6321780, ובכל יום רביעי בצהריים תחכה לך הודעה מתוקה על השיעור .

 בימים אלו יוצא בית חב"ד בפרסום השיעור בכל רחבי העיר ובעיתונות המקומית, וזה הזמן להצטרף לשיעור בתורת הנפש. 

ללא שם (Small).JPG 

אטרקציה בחדרה סוכה ניידת

עוד רעיון מבית היוצר של בית חב"ד 

במהלך חג הסוכות הסתובבה ברחבי העיר סוכה ניידת וזיכתה את תושבי העיר במצוות לישב בסוכה וברכה על ארבעת המינים

IMG_0649 (Small).JPG 

בנוסף יצאו שלוחי חב"ד לבסיסי צבא וזיכו את כוחות הבטחון במצוות ארבעת המינים

איך הגיבו התושבים?

בהתרגשות, בסקרנות ובהתלהבות.  אגב שאלת היום הייתה : תגיד לי זה כשר על גלגלים?

לגלריית תמונות מרהיבה : 

 http://www.chabadhadera.co.il/templates/photogallery_cdo/aid/1666765

מחפש ידיעות ישנות? עיין בארכיון בצד שמאל.