מתוך האתר chabadhadera.co.il
ב"ה

חדשות בית חב"ד

נחנך מקום קבע לבית חב"ד באזור התעשיה

נחנך מקום קבע לבית חב"ד באזוה"ת חדרה

IMG_3294.JPG 

מזה חמש שנים פועל הרב ברוך בקרמן באזוה"ת בחדרה, הפעילות כוללת קשר אישי וחם
עם בעלי העסקים והעובדים באזוה"ת המוביל להוספה בקיום מצוות אצל מאות מהעובדים
ובשיעורי תורה בעסקים. הקשר אף מוביל לקשר אישי עם בני המשפחה.

 

לפני כחצי שנה פתח הרב בקרמן שיעור תניא גם במשרדים המפוארים של חברת ההסעות
אצ-טס, והשבוע בסייעו של הרב אליהו קריצ'בסקי הם הקצו משרד ומקום מיוחד לפעילות
בית חב"ד (בנוסף לעזרה הקבועה שלהם לבית חב"ד), שם יתקיימו בעז"ה שיעורי תורה
נוספים, תפילות וקבלת קהל.

 

מעניין לציין את דבריהם של מנהלי החברה מר דני מויאל וגב' אביבה זגורי לרב
בקרמן בהמשך לתרומתם הגדולה: זוהי הזכות שלנו שדווקא לנו הצעתם לתת לכם את
המקום לטובת בית חב"ד, בזמן שישנם עסקים רבים שהיו שמחים לעשות זאת.

 

ביום ראשון השבוע נחנך המקום בהשתתפות מנהל בית חב"ד המרכזי בחדרה ויו"ר מוסדות
החינוך – הרב יוחנן בוטמן, השליח באזוה"ת ובשכונת ניסן וברנדייס – הרב ברוך
בקרמן, השליח בשכונת עין הים ומנהל מוסדות חינוך חב"ד חדרה – הרב אליהו
קריצ'בסקי, מנהלי החברה ועובדים.

 

בהזדמנות זו מבקש הרב בקרמן לאחל ברכת מז"ט למר תמיר זגורי על הולדת ביתו
ולסבתא גב' אביבה זגורי, שיראו ממנה ומשאר יוצאי חלציהם רוב נחת.

לתמונות נוספות, צפו: http://www.chabadhadera.co.il/templates/photogallery_cdo/aid/1606464 

יש דברים שצריך לבדוק, את המזוזות למשל.

בבית חב"ד בודקים את המזוזות, בחינם.

לקראת חודש אלול בו נוהגים יהודים רבים לבדוק את מזוזות ביתם, מציע בית חב"ד לבדוק את המזוזה בביתכם ללא עלות, יש לכם עוד שאלות? בית חב"ד גם מפעיל מוקד שפתוח 24 שעות שיענה לכם (כמעט)על על כל שאלה.מזוזה 3 (Large).JPG

 

גם כשר גם זמין. רוצים לבדוק את המזוזה של הבית ו/או העסק בחודש הרחמים והסליחות , גשו לבית חב"ד הביאו את המזוזה ובית חב"ד יבדוק לכם אותה ללא תשלום, רוצים שאברך יגיע לביתכם התקשרו 24 שעות למוקד המזוזה ונציג חב"ד יגיע לביתכם.

במוקד הטלפוני, שיפעל במהלך כל חודש אלול, יוכל כל אחד המעוניין לבדוק את התפילין והמזוזות בביתו או לרכוש חדשות, לקבל את כל המידע ההלכתי והמעשי הרלוונטי ואף להזמין לביתו אברך שהוסמך לכך, לבדיקת והתקנת מזוזות .

במוקד הטלפוני יושבים עשרות טלפנים במהלך 24 שעות  ,מקבלים את הפניות ומפנים את השיחות  לרשת בתי חב"ד הפזורים ב-270 סניפים בכל רחבי הארץ (וכמובן גם בחדרה), והפועלים במהלך כל השנה, ומספר טלפון קצר וקליט, 3770* ,יוביל למוקד הטלפוני המיוחד. אגב במבצע דומה שערך בית חב"ד שנה שעברה בו נבדקו אלפי מזוזות נמצאו 40% מהמזוזות פסולות!!

 untitled.JPG

הרקע לפעילות חב"ד ובדיקת המזוזות החל בשנת ה'תשל"ד (1974), לקראת סיומה של מלחמת יום הכיפורים ותוצאותיה הטראגיות, הכריז כ"ק האדמו"ר מלובביץ' על "מבצע מזוזה" שמסגרתו דרבן את חסידיו מרחבי העולם לדאוג שבכל בית יהודי תהיה מזוזה כשרה הנבדקת לפחות פעם בשנה. הרבי עודד כמה פעמים שיקבעו מזוזה לא רק בדלת הכניסה הראשית של הבית, אלא בכל חדר וחדר מחדרי הבית, וכל בכל דלת של משרד או חנות.

ואכן, מאות אלפי מזוזות נקבעו ברבות השנים ע"י חסידי חב"ד בכל רחבי העולם, ובמרוצת הזמן התחוללה מהפכה מחשבתית בקרב יהדות העולם: אין היום כמעט בית או עסק שיחנך ללא קביעת מזוזה, ובמקרה של מחלה או כשלון ח"ו, ימהרו דייריו, לצד פניה לרופא או יועץ פיננסי, גם לבדוק את כשרותן של המזוזות. 

פרשת השבוע - פרשת ראה

מי כאן בעל הבית?

האף הזה נראה לי יהודי, אמר הפריץ לחבריו בבית המרזח.

כן אתה צודק.

צריך לסלק אותו מפה, אמרו כולם - פה אחד.

טוב רבותי, חוכך בדעתו ופונה מיד לסובבים: 'אני מזמין אתכם לוודקה על חשבוני', מתוך כוונה לדלג במפגין על היהודי...

קריאות לחיים נשמעות מכל עבר, והיהודי ה"נעלב" יושב לו רגוע, נינוח כאילו לא קרה דבר...

'אתם תראו שאצליח להוציא אותו מהכלים'! כעת בסיבוב השני, 'תביא לנו וודקה משובח עוד יותר', פקד על האחראי במקום. לחיי כולכם! תשתו, תשתכרו ושיתפוצצו כל...
שוב מגלה היהודי קור רוח שהוציאה את הפריץ משלוותו.

'הפעם רבותי סיבוב שלישי' – צורח הוא בקול רם: אחלק  לכולכם את הוויסקי הכי יקר שיש במדינה! כדי שתדעו מי כאן בעל הבית שיודע לתת רק לכם מכל הלב...

בראוו! לקול מחיאות כפיים סוערות לפריץ הנדיב. לאחר שקשוקי הכוסיות ודברי נאצה וקללה, ציפו לראות בבושתו של היהודי אך למרבה פליאתם, הפעם הוא אף מחייך קלות בזוית לחיו...

אולי תאמר לי מי היהודי הזה ומה מעשיו? פנה ושאל הפריץ את המוזג בחוסר שלווה.

'אה זה? הוא הבעל הבית של המקום'! הוא דוקא שמח שאתה קונה ומכבד את כולם בשתיה חריפה...

*
 

לאור האירועים הקשים שעוברים על עם ישראל, בהם מנסים אוייבינו השוכנים בתוכינו להכחיד אותנו מארץ מולדתינו או בכלל, חלילה, להעבירנו מהעולם, שומה עלינו להתחזק בידיעה ברורה ומוצקה, שיש לנו 'אבא' בעל הבית! גם אם אינו נראה וגלוי, הוא הבורא והמנהיג את כל העולם על כל פרטיו. משגיח בחמלה אישית על כל אחד ואחת, בוודאי על תושבי ארץ ישראל, עליה נאמר: "ארץ אשר ה' אלוקיך דורש אותה, תמיד עיני ה' א-לוקיך בה מראשית השנה ועד אחרית שנה".

כנאמר במדרש (ילקוט שמעוני) על אותה תקופה שישראל מתבהלים ואומרים: 'לאן נלך ונבוא'? (מהדרום לצפון או להיפך..) אומר להם הקב"ה: "כל מה שעשיתי, לא עשיתי אלא בשבילכם. הגיע זמן גאולתכם"!

"וישבתם בארץ אשר ה' א-לוקיכם מנחיל אתכם, והניח לכם מכל אויביכם מסביב וישבתם בטח". מפרשתנו פרשת 'ראה'.

הרב יוחנן בוטמן

שבת שלום

הקימו בית בישראל

בית הספר חב"ד בנות ותלמוד תורה חב"ד בנים בחדרה, הידועים באיכותם ומקצועיותם, זכו השבוע לקבל מבנים מסודרים מעיריית חדרה, אליהם יכנסו התלמידים והתלמידות כבר בשבוע הבא, עם פתיחת שנת הלימודים החדשה.הודות להתגייסות משותפת של הורי תלמידי בית הספר חב"ד והנהלות בתי הספר 'פאר עם' ו'שובו' בשכונת בית אליעזר בחדרה, התגייסות אשר נוהלה כולה ע"י מנהלת אגף החינוך בעירייה מרת חני וויצמן בהכוונתו של ראש העיר מר חיים אביטן.הצליחו כולם יחד להביא לפתרון המיקום של בתי הספר של חב"ד בחדרה.בית הספר חב"ד בנות ימוקם בתוך בית הספר ממ"ד הוותיק בשכונת בית אליעזר 'פאר עם', ותלמוד תורה חב"ד בנים ימוקם בתוך בית הספר התורני 'שובו' בשכונת בית אליעזר.

 126(LA~1.JPG

הרב יוחנן בוטמן יו"ר מוסדות חב"ד אף אמר כי ללא נחישותו של ראש העיר מר חיים אביטן להביא לפתרון מיידי לתלמידים אשר נותרו ללא מבנה מתאים וללא עבודתה המקצועית של מנהלת אגף החינוך מרת חני וויצמן, אשר סידרה את כל העניין המורכב בזמן הקצר אשר עמד לרשותה, היו נותרים התלמידים ללא מבנה מתאים.בהנהלת בית הספר והתלמוד תורה בטוחים, כי צעד זה יביא להתפתחות עצומה בכל התחומים של מוסדות החינוך ויהווה אבן שואבת לכל ילדי שכונת בית אליעזר והסביבה המעוניינים בחינוך תורני איכותי.

24122009.jpg 

רגע עם תומך

 מאת: שלמה שוורץ.

 

חום של אוגוסט בחוץ, קריר ונעים במוסך "יורו מוטורס" אני קופץ להגיד שלום, בכניסה יושבות קטיה ולימור תמיד עם עסוקות עד לרגע שבו הגעת, תמיד הן ישמיעו שלום חביב, כאילו זו הפעם הראשונה שהגעת, בצד ימין יש מסדרון קצר, בסופו יושב המנהל של הממלכה הקטנה, היא מעוטרת בדגמים של מכוניות קטנות מ"דה שבו" ההיסטורית ועד לפיג'ו RCZ מעודכנת, בפנים יושב איש עם חיוך גדול, תכירו את אורן לזניק מנהל מוסך יורו מוטרוס בחדרה, אורן אני רוצה לראיין אותך לאתר שלנו אני אומר , השתגעת הוא שואל ? ואני גם לא פוטגני ,אבל אני התעקשתי ...

 

IMG_0520 (Small).JPG

 

נפגשתי עימו לראשונה לפני שנה וחצי. שאלתי אם אפשר להיכנס, הייתי בטוח שהוא יתאם לי פגישה לשבוע הבא, בשמחה הוא אומר ומצביע על הכסא ממולו, אני מתיישב מופתע משהו ומתחיל לספר לו על החלוקת מזון השבועית, על מפעל המזון של בית חב"ד ועל הצורך לשנע את כל זה ברכב, שאני מתכון לקבלת תרומה, הוא מהרהר קצת , מתייעץ בשקט עם הראל...  אני מודה לו על ההקשבה ויוצא.

 

בתוך כמה שעות אני מקבל טלפון מהראל " מה אמרת לי שאת צריך רכב לשינוע מצרכי המזון? יש לי משהו בשבילך, אני מחכה לך במוסך "  תוך שעה אני במוסך מנסה לחשב מי יותר גבוה אני או הרכב ... ואני לא נמוך ... תרומות המזון הוכפלו והושלשו מאז שקיבלנו את הרכב !

 

כבר שנה וחצי שהרכב נוסע בכל חלקי הארץ ומביא לנזקקים מזון משובח ויקר תרומות מאות מפעלים בכל רחבי הארץ ומשנע את מוצרי המזון למטבח הפתוח, שם אוכלים מידי יום עשרות קשישים ומעוטי יכולת ארוחת צהריים דשנה ומזינה.

 

צריך כמובן לציין שאורן וצוות המוסך מטפלים ברכב בכל ימות השנה ללא עלות !! ובכך הם תורמים תרומה שנתית שעלותה היא עשרות אלפי שקלים בשנה !

 

ומה אורן אומר ע"ז ? אני מקווה שעוד בעלי עסקים מהעיר חדרה וסביבותיה, אשר מודעים למשבר הכלכלי הקשה אשר פגע ופוגע בשכבות החלשות בעוצמה רבה, יתרמו מהונם ומיכולתם למרכז החסד חב"ד למען השכבות החלשות באוכלוסיה.

 

נבחרת (Small).JPG

אורן מעניק את מפתחות הרכב לרב בוטמן  

פרשת השבוע - פרשת ואתחנן

הכל תלוי בך!

שעה ארוכה הם ישבו והתעמקו בלימוד התורה. אוזניהם כרויות לשמוע כל מילה ועיניהם לכיוון אחד - ראש השולחן, שם ישב הבעל שם טוב הקדוש שלימד אותם סודות נפלאים ומתוקים ממה שקיבל מאת מורו הפרטי אליהו הנביא...

לולא הזעקה שנזרקה אל חלל בית המדרש, לא היו שמים לב למתרחש סביבם.

-       ‏"עיזרו לי, עיזרו לי לחלץ את הסוס והעגלה מהבוץ"  - זעק העגלון בקריאה נואשת, כשראשו מבצבץ דרך החלון לתוך בית המדרש.

היו אלו ימים חורפיים, והביצות איימו על נוסעי העגלות להיתקע ואף לטבוע חלילה באמצע הדרך.

תלמידי הבעש"ט שמעולם לא החזיקו מושכות בידיהם לא ידעו מה עליהם לעשות, וענו לו ספונטנית – איננו יכולים!

-       ‏אינכם יכולים? אינכם רוצים! אמר קולו הרועם של הגוי הערל.

לו הייתם באמת רוצים, הייתם אוזרים כוחות ומחלצים אותי. אתם פשוט לא מעונינים בכך..

התלמידים שלא האמינו ביכולתם פנו להמשיך בלימודם, אך הבעל שם טוב כמי שלימד לשמוע ולראות בכל דבר לימוד - הוראה וכיוון דרך, התרגש מאוד מדבריו ואמר לתלמידיו בהתפעלות רבה: שימו לב והטו אוזן למשפט הנפלא שנאמר כאן כעת

-  'אתם לא יכולים מכיון שאינכם רוצים'!

לעיתים רבות נדמה לנו שאיננו מסוגלים לביצוע משימות שונות, כי הם מעבר לכוחותינו. עלינו לדעת שהכל תלוי ברצון של כל אחד מאיתנו...

*
 

בפרשתנו 'ואתחנן' קוראים אנו את אחת הפרשיות המרכזיות והמוכרות: "שמע ישראל.. ה' אחד" "ואהבת את ה' א-לוקיך, בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאודך".
האם אין גבול לאהבת ה'? לאיזו רמה אפשרי להגיע בקשר לקב"ה?

והתשובה: אכן לדברים גשמיים יש קיצבה וגבול. יש שיעור לאכילה, הנאה וכל עיסוק אחר בדברים המושכים את הלב. לעומת זאת בקשר הרוחני לבורא, ניתנה לנו יכולת בלתי מסוייגת, אם רק נרצה, להתקשר אליו על ידי תפילה, לימוד תורה וקיום מצווה, בעיקר כשהיא נעשית ברגשי אהבה. אדרבה, היות שהוא אין סופי, גם לחווית החיבור אליו אין מידה ושיעור כלל. עונג מיוחד שאין בדומה לו במושגים חומריים. 
דוגמה לאהבת ה' בלתי מוגבלת מוצאים אנו בספר תהילים בו אומר דוד המלך: "נכספה וגם כלתה נפשי לחצרות ה', ליבי ובשרי ירננו אל א-ל חי". זהו תענוג רוחני שהנפש נכספת למקורה, חיי החיים אין סוף ברוך הוא.

הכל תלוי ברצון כי "אין דבר העומד בפני הרצון".

שבת שלום

הרב יוחנן בוטמן

נסיעה לקברי צדיקים במירון וצפת בער"ח אלול

 

 

ביום שני ערב ראש חודש אלול (29/8/11) בשעה 16:00 נצא לעיר הקודש צפת, קבר האר"י, ציון רשב"י במירון, וסיור מודרך בסמטאות העיר העתיקה בצפת.

 

 

מס' המקומות מוגבל           טיול משפחות  

 עלות 65 ₪ בלבד,  פרטים והרשמה בבית חב"ד  04-6342619  (הרשמה מראש בלבד)

shimon_bar_yochai_05.jpg 

בנחלים נפתח הקעמפ המיוחד ל"צעירי השלוחים"

 לאחר שנת המתנה זה הגיע שוב. הקעמפ המיוחד לילדי השלוחים המאורגן על ידי צעירי-חב"ד פתח את שעריו זו השנה השישית ברציפות. ההורים הגיעו יחד עם הילדים הנרגשים, ועברו עימם את שרשאת החיול. כל ילד קיבל כיפה של הקעמפ ותיקייה מסודרת. בהמשך, נערך כינוס פתיחה, תפילת מנחה, ארוחת צהריים, והשלוחים הצעירים יצאו להנות בבואלינג, בקעמפ גם משתתפים ילדי השלוחים מחדרה מענדי בוטמן וחיים שוורץ . 

 לגלריית תמונות

 http://www.col.org.il/files/0.62256595659_919.JPGnf_0248_141814.jpg

חדש מצעירי-חב"ד: מדריך לחלוקה לעת צרה

"אבל ונחמה" הוא מדריך ראשון בסדרה של מדריכים הלכתיים, שאמורים להופיע בהוצאת צעירי אגודת חב"ד ● המדריך נועד לתת לציבור הרחב מידע רעיוני והלכתי על תקופה קשה בחיי האדם – תקופת פטירה ואבל של אדם קרוב ● במדריך קרוב ל-80 עמודים, והוא מלווה בתצלומי אילוסטרציה איכותיים ● המדריך ניתן לקנייה בבית חב"ד● צעירי חב"ד ממליצים לכל מי שהולך לנחם אבלים בציבור המסורתי והלא-דתי לתת להם את המדריך .

nf_7699_76558 (1).jpg

הוצאת המדריך באה בעקבות הצורך שהתעורר לחומרי הדרכה בנושאים יהודיים בסיסיים, בשפה המתאימה גם למי שאינם שומרי תורה ומצוות. בעקבות זאת החליט המרכז לעזרי שליחות, שעל-יד צאגו"ח, לפתוח בהוצאת סדרה של מדריכים, ובראשם מדריכים העוסקים ב'מעגל החיים'.

להוצאת המדריך הראשון נבחר נושא האבל, מכיוון שזה נושא רגיש המעסיק את הציבור, ובתקופה כזאת רבים מעוניינים ללמוד ולהכיר את תפיסת האבל והנחמה בעולמה של היהדות.

החוברת נערכה בידי הרב מנחם ברוד, העומד בראש מערך ההוצאה לאור בצאגו"ח. ליקוט החומר והכתיבה הראשונית נעשו בידי התלוי שייקביץ', שעבר על ספרים רבים בנושא, וכמו כן נעזר בניסיונם של רבנים ושלוחים.

"
האתגר שעמד לנגד עינינו הוא להוציא-לאור חוברת שתתאים לציבור הרחב, גם שמי שאינם רגילים לקרוא ספרות יהודית הלכתית מקורית", מסביר הרב ברוד. "הנושא הוא מורכב ועתיר פרטים הלכתיים, והיה עלינו להציג את הדברים בבהירות ובפשטות, ובדרך שווה לכל נפש. הקפדנו שגם הגרפיקה תהיה נעימה ומאווררת, ואכן, התוצאה בהחלט עונה על הצרכים האלה".

בחוברת שולבו חומרים עיונים על משמעות הפטירה, חיי הנשמה, שאלות קיומיות, מידע הלכתי ומעשי, לצד סיפורים אישיים של אנשים שהתמודדו עם אבל ושכול. במדריך קרוב ל-80 עמודים, והוא מלווה בתצלומי אילוסטרציה איכותיים.

המדריך מחולק לארבעה פרקים מרכזיים: השקפת היהדות על הפטירה; הדרכה הלכתית מפורטת לימי האבל; קבלת תנחומים וחזרה לחיים הרגילים; תפילות ופרקי תהילים שנוהגים לומר.

בבית חב"ד  ממליצים לציבור  להעניק את המדריך למשפחה אבלה (ל"ע), במהלך ביקור ב'שבעה' או לשימוש באזכרה או ביקור בבית-עלמין.

 

ניתן להשיג במזכירות בית חב"ד 

 

 

הרב יוחנן בוטמן נואם בועידת המחנכים

 63406_38_31331_3030422297.jpg

 

השבוע נערכה בניר עציון וועידת המחנכים הכ"ג, במהלך הוועידה הועברו למורים בבתי ספר חב"ד בכל רחבי הארץ סדנאות מקצועיות ונשמעו נאומים בנושא חינוך ילדי ישראל.

בין האורחים בלט השר אלי ישי שהיה תלמיד בבית ספר חב"ד "ברזילי" בירושלים, ואף נבחר בזמנו ליו"ר מועצת התלמידים. 

גם מקומה של העיר חדרה לא נפקד, ואת אחד הנאומים בוועידה נשא יו"ר מוסדות חב"ד בחדרה - הרב יוחנן בוטמן. 

פרשת השבוע - פרשת דברים

קדימה...


משל לבן שאביו תפר לו בגד יקר. מחוסר זהירות של הבן, נקרע הבגד לגזרים.
לימים תפר לו אביו בגד חדש והפעם הזהירו לבל יצא למגרש המשחקים בעודו עם הבגד אלא יחליפנו לבגד פשוט. שוב, חמד לו הילד לשחק עם החברים והבגד התלכלך ויצא מכלל שימוש.

ראה זאת אביו החליט ואמר: 'הפעם, אתפור לך בגד, ואינני מוסרה לך אלא מניחו בארון עד שאדע שאתה מסוגל להיות אחראי ולשמור עליו כראוי'.

מפעם לפעם הוציא האב את הבגד, מראה אותו לבנו, ואומר לו: ‏'ראה בני, זה הבגד עבורך, לכשתיטיב את מעשיך, אתן לך אותו בשמחה'...
כך נהג רבי לוי יצחק מברדיטשוב לספר את המשל באומרו כן על בית המקדש:
היה לנו בית מקדש ראשון שנחרב לנו בעוון שנאת חינם, נבנה לנו בית מקדש שני אך גם הוא נחרב בעוונותינו.

הפעם, מחכה לנו בית המקדש השלישי שכבר בנוי בתפארתו ומחכה לעיתוי הנכון שירד משמים.

מידי שנה בשבת זו שלפני תשעה באב, מראים לכל אחד מאיתנו את אותו בית מקדש על מנת שזה יעורר בנו את הרצון והכמיהה אליו. כך נשפר את מעשינו ונחיש את ישועתנו.
זוהי השבת שנקראת 'שבת חזון' על שם ההפטרה: "חזון ישעיהו בן אמוץ אשר חזה על יהודה וירושלים". הוא היה מהנביאים שראו והוכיחו מראש על החורבן הצפוי בעקבות שנאת חינם שהתפתחה באותם ימים.

מחד החזון על חורבן הבית והגלות הארוכה שבעקבותיו. מאידך, חזון מלשון ראיה, על ראיית העתיד -  בנין בית המקדש השלישי.
 

במקום לשקוע במרירות חסרת תקנה על מה שהיה ואיננו, יש למנף את המשבר, במטרה לחזון זוהר וטוב יותר.

 
"יהי רצון מלפניך שיבנה בית המקדש במהרה בימינו ותן חלקנו בתורתך, אמן".

שבת שלום

הרב יוחנן בוטמן

מחפש ידיעות ישנות? עיין בארכיון בצד שמאל.