מתוך האתר chabadhadera.co.il
ב"ה

חדשות בית חב"ד

כיצד מתמודדים עם חשיפת יתר של הנוער באינטרנט?

 497798.JPG

עם חדירת האינטרנט יותר ויותר לחיינו, כך גדלה גם חשיפת הנוער למרחב שנפתח בפניהם ● מחקרים אקדמאיים מצאו, שרבים מבני הנוער מבלים את רוב זמנם ברשת, וחשיפה זו מאפשרת כניסה חדה אל תוך העולם הווירטואלי תוך כדי סיכונים, מה עושים? בית חב"ד מארגן ערב בנושא לא וירטואלי בהחלט...

 

בתלמוד תורה חב"ד חדרה, שוקדים בימים אלו על ערב חינוך מרתק, בנושא אשר מעסיק היום את העולם כולו, אך בעיקר אותנו ההורים  אשר רוצים לחנך את ילדיהם והוא "התמודדות נכונה עם השפעות האינטרנט והעולם הווירטואלי בכלל".

הערב המיוחד מצטרף לשורה של יוזמות חדשות, אותן מקדם לאחרונה המנהל החינוכי של התלמוד תורה הרב אליהו קריצבסקי, להעשרה חינוכית ומתן כלים מתקדמים בחינוך להורי התלמידים.

לקראת הערב הוזמנו מיטב המרצים בתחום: הרב חיים שלמה דיסקין שליט"א, רבה הראשי של קרית אתא ואיש חינוך מפורסם, שידיו רב לו בטיפול בבעיות ילדים שנחשפו לתכנים מזיקים וכד'. וכן מר יונה פרסבורגר, יו"ר עמותת נתיבי רשת ומרצה מפורסם בתחום בעולם כולו.


המטרה: לעודד את ההורים להפחית את שעות השימוש של הילדים במחשב בכלל ובאינטרנט בפרט והציע להורים מגוון של פתרונות טכנולוגיים בהם ניתן להשתמש למי שנאלץ להשתמש ברשת, על מנת לבקר ולעקוב אחר הרגלי הגלישה ולסנן תכנים בלתי רצויים.

הערב יתקיים ביום רביעי ט' סיון (30.05) בבית הכנסת שארית הפליטה רח' העצמאות (צמוד לכיכר), שכונת בית אליעזר הישנה בחדרה, בשעה 20:00 בערב.

הכניסה פתוחה לכולם ואתם מוזמנים.

ההפגנה הכי שמחה...

בת"א כבר מכינים את כרזות המחאה של הקיץ, ילדי חדרה באו להפגין סובלנות ואהבה, ביום ה' האחרון במהלך ההפגנה  החיובית של ל"ג בעומר, הם נשאו שלטים כמו "העם דורש יחס חברותי" , "אני אוהב כל יהודי" , ו"יחד כל ילדי ישראל" 

 DSCN4641 (Large).JPG

מסורת? תעסוקה לילדים? עובדה ! אלפי ילדים מילאו את רחבת מגרש מכבי ביום ל"ג בעומר, החברה של חב"ד ארגנו בחסות ראש העיר חיים אביטן, אירוע ענק לילדי העיר ביום ל"ג בעומר. לפניכן הם צעדו בתהלוכה ססגונית המתקיימת כבר 31 שנה ע"י צעירי חב"ד בכל העולם.

חב"ד עורכים את תהלוכת ל"ג בעומר (או ההפגנה החיובית) עפ"י הוראתו של הרבי מליובאוויץ'. בכל שנה הם מפתיעים מחדש, השנה הופעה של יניב המגניב  ופארק מתנפחים ענק לילדים ללא תשלום.

יום הל"ג בעומר הוא יום של הפגנת "אחדות ישראל". כך אפשר לראות את כל עדות ישראל מדליקים מדורות, רוקדים סביבן ושמחים יחדיו. גם העלייה לקברו של רשב"י נוהגת אצל ספרדים ואשכנזים, דתיים וחילונים, ילדים צעירים וקשישים .

כך גם הילדים שצעדו בהפגנה אמיתית עם שלטים שבהם לא היה כתוב על יוקר המחיה או  צדק חברתי אלא "העם דורש יחס חברותי" , "אני אוהב כל יהודי" , ו"יחד כל ילדי ישראל" 

הרב יוחנן בוטמן יו"ר מוסדות חב"ד אומר שתהלוכה זו שוב הביאה לידי ביטוי את האחדות והערבות ההדדית של העם היהודי שמתפרצת לעיתים.

 לצפייה בתמונות נוספות: /admin/Publishing/Preview/Default.asp?preview=sitecontrol&AID=1861457

תמונות : אילן סימאן , מיכל ווקסלשטיין

במסגרת תהלוכת ל"ג בעומר יניב המגניב בהופעה מלאה

במסגרת תהלוכת ל"ג בעומר יניב המגניב בהופעה מלאה

בחב"ד ממשיכים את המסורת בתהלוכות ל"ג בעומר והשנה: הופעה מלאה של יניב המגניב, בסיום מחכה לילדים שלכם פארק מתנפחים ענקי ללא תשלום!!

 hadera_5.jpg

זוהי כבר השנה ה-31 שצעירי חב"ד בכל העולם עורכים את תהלוכת ל"ג בעומר ובכל שנה מפתיעים מחדש, השנה יופיע בחדרה יניב המגניב בהופעה חיה ופארק מתנפחים.

אז איך זה עובד? ביום חמישי י"ח באייר 10/5/12(בלילה שאחרי המדורות)   בשעה 15:00 מתאספים כל הילדים לתהלוכה ססגונית של ל"ג בעומר ברחבת יד לבנים ומשם הם יצעדו בתהלוכה ססגונית למגרש מכבי חדרה, יצפו בהופעה של יניב המגניב ויקפצו במתנפחים עד שעות הערב.

הרב יוחנן בוטמן יו"ר מוסדות חב"ד אומר שלילדים מחכים עוד המון אטרקציות והצוות של חב"ד כבר ערוך ומוכן לאלפי הילדים שיגיעו לתהלוכה.

מהו יום ל"ג בעומר?

ל"ג בעומר חל ביום י"ח באייר - הוא היום ה-33 לספירת העומר. ביום זה פסקו תלמידי רבי עקיבא למות, וזאת לאחר שעשרים וארבעה אלף מתלמידיו מתו, היות ולא נהגו בכבוד ובאהבת ישראל איש לרעהו.

יום זה הוא גם יום ההילולא של הצדיק הגדול רבי שמעון בר יוחאי - רשב"י, מחבר ספר הזוהר העוסק בפנימיות התורה שהיה בעצמו אחד מתלמידיו של ר' עקיבא. הוא ציווה לשמוח ביום זה, ומאז נעשה יום ל"ג בעומר ליום שמחה ומאות אלפים עולים בו לקברו של רשב"י בהר מירון ושוטחים במקום את תפילתם. על פי המנהג, בנים שחוגגים יום הולדת שלוש עוברים את טקס "החלקה", התספורת הראשונה, על ציונו של רשב"י.

יום הל"ג בעומר נעשה ליום של הפגנת "אחדות ישראל". כך אפשר לראות את כל עדות ישראל מדליקים מדורות, רוקדים סביבן ושמחים יחדיו. גם העלייה לקברו של רשב"י נוהגת אצל ספרדים ואשכנזים, דתיים וחילונים, ילדים צעירים וקשישים .

 

יום זה נחוג במיוחד ע"י הילדים. תהלוכות ילדים בסיסמת "יחד כל ילדי ישראל" מתקיימות בתאריך זה כבר 31 שנה בכל מקום בעולם. שליחי חב"ד בכל רחבי העולם, מקיימים לכבוד ל"ג בעומר בכל ערי ישראל עם חידונים, הפעלות, פרסים שווים, ואמנים מהשורה הראשונה.

כיום ניתן לראות ילדים מכל שכבות הציבור, בליווי הוריהם, צועדים יחדיו בתהלוכות ל"ג בעומר. אפשר לומר כי זהו המפגן האחד והיחיד שמשתתפים בו כל שכבות הציבור היהודי, אשר בעצם עורכים "הפגנה" של יהדות בחוצות העיר, מתוך הזדהות אמיתית באחדות היהודית של כולנו.

 

האירוע מאובטח ובתאום כל גורמי הביטחון.

מחפש ידיעות ישנות? עיין בארכיון בצד שמאל.