מתוך האתר chabadhadera.co.il
ב"ה

חדשות בית חב"ד

טור שבועי - פרשת השבוע - פרשת שופטים


תשמרו על עצמכם – לכל החיים

יום אחד היינו בטיול כיתתי והמורה הכין לנו הפתעה: "עושים על האש... איספו גזרי עצים נעשה מדורה ונשליך יחד תפוחי אדמה שהבאתי מהבית"

שמענו מוזיקה טובה, האווירה היתה מרוממת, עד ש...

שמוליק אחד מהחברים נעלם לפתע. מה קרה?

התברר שנכנס לו משהו בעין. שמוליק היה ילד טוב וממושמע, אבל הפעם חמק מה'שורה' ורצה להיות קרוב יותר למדורה כדי להפוך את העצים ואז – עף ניצוץ ישר לתוך עינו...

מרוב בושה בגין חוסר המשמעת, הוא סר הצידה וניסה בכל כוחו להתגבר על כאבו ולמחות את דמעותיו. אך לשווא - הכאב גבר, העין הייתה נפוחה ומודלקת ושמוליק נלקח לעזרה ראשונה. חשבנו ש'זה יעבור' אך התבדינו.

הוא הובהל לחדר ניתוח והטיפול לדאבון לב לא צלח. שמוליק איבד את ראייתו בעינו הימנית...

חודשים עברו. נפגשנו החברים יחד בל"ג בעומר ליד הגן הציבורי ופתאום אמא של שמוליק מגיחה מרחוק. ליבה פעם בחוזקה כשראתה אותנו ליד המדורה, היא הצטמררה ואמרה "אני מתחננת – תשמרו על העיניים".

כשהתקרבה הגבירה את קולה ואמרה – שובבות קטנה עולה ביוקר לכל החיים!

כשבגרתי הבנתי שלעין משמעות חשובה ביותר. העין היא זאת שמזינה את האדם באינפורמציה והיא הפועלת עליו לרצות דברים. לאהוב, לחמוד, לשנוא ולסלוד. אם הכול מתחיל בעיניים, עלינו 'לבקר' היטב במה אנו מביטים. אם לא נתפתה "סתם ככה" כי "ראינו וקנינו" נחסוך מעצמינו הוצאות מיותרות לצד כעסים, קינאה וחמדנות מיותרת שאינה תואמת לנפש.

כמה אקטואלי הפניה של התורה, השבוע בפרשת שופטים – "שופטים ושוטרים תיתן לך בכל שעריך". מלבד הציווי הציבורי למנות בתי משפט, יש כאן קריאה אישיתלכל אדם באשר הוא אדם. תדאג ל'שערי העיר' האישיים שלך. תציב 'שומרים' לאותם איברים שהם כמו "שערים" לגוף ולנפש דרכם אתה 'מכניס' ומפנים מהעולם החיצון אליך פנימה. אלו האוזניים, העיניים, האף והפה.

כמו בכניסה לכל מדינה תקינה יש ביקורת גבולות לנכנסים בשעריה כך גםאתה צריך להציב לעצמך 'גבולות' של המותר והאסור. כמו 'לסנן' דיבורים שליליים.לוודא במה אנו או ילדינו צופים. כי אפילו 'פזילה' אחת מיותרת של העיניים, שובבות קטנה - עשויה לפגוע בנו לכל החיים!

הוראה חינוכית מהתורה 'תורת חיים' לרגל תחילת שנת הלימודים החדשה ללמדינו כיצד נשמור על עצמינו - לכל החיים.

שבת שלום

הרביוחנן בוטמן

פתיחת שנת הלימודים במוסדות חב"ד חדרה

nf_4058_132629.jpg

 

היום בבוקר, צעדו עשרות ילדי חמד מרוגשים לפתוח את שנת הלימודים בתלמוד תורה חב"ד חדרה.

ילדי שלוחים מהאזור כולו מילאו את חצר התלמוד תורה: חדרה, גבעת אולגה, כפר יונה, כפר מונש, קיסריה, זכרון יעקב, אור עקיבא, פרדס חנה, כרכור, גבעת עדה, בנימינה ועוד.

ההורים וילדיהם שמחו לראות את המבנה המשודרג ולהרגיש בתחושת הפיתוח במוסדות החינוך בראשות הרב יוחנן בוטמן, אשר נזקפת רבות לזכות סיועו הצמוד והמסור של סמנכ"ל אגודת חסידי חב"ד, הרב שי צ'רבינסקי.

אשר פועל לילות כימים למען קיום והצלחת מוסדות חב"ד בחדרה בכלל והתלמוד תורה בפרט.

הורי הילדים, אשר כאמור חלקם שלוחי הרבי באזור, התאספו יחד לאמירת לחיים, להצלחת התלמידים והצוות כולו בשנה זו.

70689_1_1209_435020575.jpg 

 

שיפוצים נרחבים בגני חב"ד חדרה

 

 

לקראת פתיחת שנת הלימודים, עמלים במוסדות חינוך חב"ד חדרה, בראשות הרב יוחנן בוטמן, לשדרוג ופיתוח המוסדות.

לאור העומס הגדול בתפוסת גני הילדים, בשנה זו.

בראש רשימת השדרוגים, עומד גן חב"ד בשכונת גבעת אולגה בחדרה, שם הוחלפה חצר המשחקים בחצר חדישה, אשר נבנתה ברמת האיכות הגבוהה ביותר הקיימת כיום ע"י חברת גנית פארק.

את תרומת החצר לקחה על עצמה חברת טן לדלק בע"מ, בראשות המנכ"ל מר דני בן נר - ידיד אישי של הרב יוחנן בוטמן.

כאמור, שדרוג זה הינו רק חלק מתוכנית פיתוח רחבה המתבצעת בימים אלו בכל מוסדות החינוך

 לצפייה בגלריה:

/admin/Publishing/Preview/Default.asp?preview=sitecontrol&AID=1936448&redirect=true

 

בחב"ד בודקים את המזוזה, בחינם.

מזוזה 3 (Large).JPG 

לקראת חודש אלול בו נוהגים יהודים רבים לבדוק את מזוזות ביתם, מציע בית חב"ד לבדוק את המזוזה ללא עלות.

 

גם כשר גם זמין. רוצים לבדוק את המזוזה של הבית ו/או העסק בחודש הרחמים והסליחות , גשו לבית חב"ד הביאו את המזוזה ובית חב"ד יבדוק לכם אותה ללא תשלום, 

במבצע דומה שערך בית חב"ד שנה שעברה בו נבדקו אלפי מזוזות נמצאו 40% מהמזוזות פסולות!!

הרקע לפעילות חב"ד ובדיקת המזוזות החל בשנת ה'תשל"ד (1974), לקראת סיומה של מלחמת יום הכיפורים ותוצאותיה הטראגיות, הכריז כ"ק האדמו"ר מלובביץ' על "מבצע מזוזה" שמסגרתו דרבן את חסידיו מרחבי העולם לדאוג שבכל בית יהודי תהיה מזוזה כשרה הנבדקת לפחות פעם בשנה. הרבי עודד כמה פעמים שיקבעו מזוזה לא רק בדלת הכניסה הראשית של הבית, אלא בכל חדר וחדר מחדרי הבית, וכל בכל דלת של משרד או חנות.

ואכן, מאות אלפי מזוזות נקבעו ברבות השנים ע"י חסידי חב"ד בכל רחבי העולם, ובמרוצת הזמן התחוללה מהפכה מחשבתית בקרב יהדות העולם: אין היום כמעט בית או עסק שיחנך ללא קביעת מזוזה, ובמקרה של מחלה או כשלון ח"ו, ימהרו דייריו, לצד פניה לרופא או יועץ פיננסי, גם לבדוק את כשרותן של המזוזות. 

פלייר מבצע מזוזה (Large).JPG 

בסוף נעמדנו לצילום משותף...

תמונה כללית copy (Large).jpg

 תמונה קבוצתית של ילדי קייטנת חב"ד חדרה ה'תשע""ב 2012

להתראות בשנה הבאה  

חרדי, חילוני ורוסי הולכים לבריכה...

cVTd6744894.jpg

נשמע כמו התחלה של בדיחה, נכון? אז זהו, שבבית חב"ד חדרה, זו המציאות...

 בכל קיץ יותר ויותר מההורים מוצאים את עצמם מאמצים את הפתרון הקלאסי של שליחת הילדים לקייטנה,  נכון שזו מסתיימת כבר בשעות הצהריים ואינה נותנת פתרון מקיף לכל החופש הגדול, אולם עצם העובדה ש'לפחות לשלושה שבועות יש משהו שגורם לילד שלי להתנתק מהמחשב' כדברי אחד ההורים, היא כבר סוג של פתרון מסוים.

שפע הקייטנות השנה עלה על כל דימיון וכמעט בלתי נגמר. קייטנות ללימודי אנגלית, קייטנות ספורט, קייטנות שדאות ושטח ואפילו קייטנות המאמצות את הטרנדים הכי אחרונים מעולם הילדים ומבטיחות למצוא את הכוכב או רקדן  נולד הבא.

 

מול כל אלה, עומדת לה מיוחדת ומעניינת, הקייטנה שמפעיל בית חב"ד חדרה. אנשי חב"ד הפעילו  השנה  קייטנות המיועדים לילדים מגילאי גן ועד קייטנות מיוחדות לנערים מסיימי כיתות ו'  ז'

'אצלנו הדגש בקייטנה הוא לתת לילד מקסימום הנאה ופנאי מצד אחד, אבל לצקת לכל יום מימות הקייטנה תכנים וערכים ברוח היהדות המסורתית' אומר הרב יוחנן בוטמן מנהל בית חב"ד בחדרה  'מחקרים שנעשו ע"י אנשי מקצוע ופדגוגים מובילים הוכיחו כי ילד שמקבל חופש גדול וארוך, בו כמעט ולא קיימת שום סוג של מסגרת ופיקוח עליו  עלולה להיות הרסנית..

בקייטנת חב"ד ניתן למצוא לצד ילדים עם כיפות שחורות, ילדים מבתים חילונים למהדרין, ותיקים ועולים חדשים. המשותף לכולם הוא שהוריהם חיפשו קייטנה שתעניק מסגרת משותפת שתכרוך תחת גג אחד הנאה ותכנים.

jSWA6604896.jpg

 

REry6676846.jpg

szkh6731871.jpg 

תמונת היום מצא את ההבדלים

20120618_085703 (Small).jpg

 בפתח בית חב"ד נעצרה ניידת משטרה ממנה יצאו שוטר ושוטרת, אנו רוצים לראות את הרכב של בית חב"ד! הם אמרו

 לפתע התבררה ההפתעה, השוטר הביט בחלון הרכב של בית חב"ד והצביע על .... עצמו !!!

20120618_085529 (Small).jpg 

הוא בסה"כ ביקש להצטלם ליד הרכב של בית חב"ד, התמונה צולמה לפני כ-4 שנים  במסגרת הפעילות של בית חב"ד עם חיילים במהלך חג החנוכה .

ברכת מזל טוב לרב אליהו קריצבסקי לרגל הולדת הבת

 6281.a17.jpg

שמחה במשפחת חב"ד בחדרה 

לרב אליהו קריצבסקי מנהל מחלקת הגנים נולדה בשעה טובה ומוצלחת היום בת, אנו מאחלים לו שירווה ממנה  נחת חסידי ויזכה לגדלה לתורה לחופה ולמעשים טובים. 

נפתחה ישיבת קיץ בבית חב"ד

 20120805_110621 (Small).jpg

 

 לנערים ולילדים מגיל 13

החל מבוקר זה ניתן ללמוד במסגרת ישיבת קיץ בבית חב"ד ברחוב הגיבורים 51
09:00 תפילת שחרית בביהכנ"ס "חסידים " רחוב הגיבורים 68 ( ליד להיט בראש )
10:00 ארוחת בוקר מגוונת 
10:30 לימוד בחברותות עד השעה 13:15

אתם מוזמנים  וגם החברים שלכם .

לפרטים אבירן: 0504-121005

20120805_110635 (Small).jpg

20120805_110652 (Small).jpg20120805_110742 (Small).jpg

20120805_110836 (Small).JPG 

טור שבועי - פרשת השבוע - פרשת ואתחנן

 

כמה אני יודע?

בימי בחרותו של הרבי הזקן רבי שניאור זלמן כשהתחתן עם ביתו של רבי יהודה לייב סגל, טרם היה לחסיד. כעת לאחר נישואיו החליט להתחקות אחר דרכי החסידות.

חותנו שהיה בין אלו שהתנגדו לשיטה זו המקרבת כל יהודי באשר הוא, שאלו פעם בקנטרנות: "אולי תאמר לי מה ראית שם שלא מצאת לפני כן"?

"למדתי שיש אלוקים", ענה החתן.

"וכי לא ידעת על כך קודם לכן"? שאל החותן והוסיף -

הנה נקרא ונשאל את פיה של המשרתת הגויה: "הידעת כי יש א-לוקים"? "בטח" - ענתה, "מה בכלל השאלה"?

"נו - מה תגיד על כך"?

"היא אומרת שיש אלוקים ואני יודע" - - -

זה אינו עוד איזה דו שיח סתמי בין החותן לחתן החסיד, בזה טמון כל היסוד לחסידות חב"ד שהקים על שם חכמה, בינה ודעת.

האמונה נטועה באופן טבעי אצל כל אחד. גם בלב הגנב החוטא קיימת אמונה, והוא אף מבקש ברכה כדי להצליח במזימתו... אך אמונה שכזאת אינה מפריעה לו לפעול אף בניגוד לרצון ה'.

דעת היא הלימוד בעיון וריכוז. המעיין ומשכיל בתורת החסידות מרגיש חוויה רוחנית מאין כמותה, בכל הווייתו, כי בה ימצא אמת אלוקית. הדעת איננה רק מאגר מידע כמו ההתחברות וה'טעימה' של הנושא הנלמד, לכן בלעדי השילוב של ה"דעת" זה כמו שנלמד ונבין את עקרונות הבישול בלי שנטעם מהמאכל. כדי לחוש את הטעם עלינו להתנסות אישית, אחרת לעולם לא נדע את הטעם האמיתי.

זהו הגישמאק (באידיש) התענוג הנעלה ביותר של העיון וההעמקה בתורה בכלל  ובחסידות בפרט. לזאת אנו מתבקשים בפרשת השבוע 'ואתחנן' "וידעת היום והשבות אל לבבך כי ה' הוא האלוקים בשמים ממעל ועל הארץ מתחת אין עוד". מוטל עלינו ללמוד ולהעמיק ולהביא בקרוב לגאולה שאז תהיה שלימות הידיעה בקב"ה כנאמר "כי כולם ידעו אותי" (ירמיהו ל"א).

"דעת קנית – מה חסרת, דעת חסרת – מה קנית".

שבת שלום

הרב יוחנן בוטמן

ביקור מרגש

יום סיום 190 (Small).JPG

  

כ150 ילדי קייטנת חב"ד קיבלו את פניו של האורח המיוחד מר איציק בזרנו מנכ"ל רדימיקס וידידו של הרב יוחנן בוטמן מנהל מוסדות חב"ד חדרה. כמו צבא קטן של ילדים תוססים שרו ביחד לכבוד האורח במסדר מאורגן ושירים עליזים הקוראים לנתינה, אהבה וקירוב לבבות. "זה מרשים לראות ילדים שמחים המבלים את זמנם בקייטנה המספקת כיף ותוכן, טוב להורים וטוב לילדים", אמר מר בזרנו נרגשות.

כאן מצא הרב בוטמן את ההזדמנות להעניק לו תעודת הוקרה על התמיכה של החברה לפעילות חב"ד בעיר, מזה כמה שנים. "כאן  בקייטנה - גילה הרב בוטמן לאורחו – ישנם ילדים רבים שיכולים ליהנות ככל הילדים אך ורק בזכות עזרתם של ידידים כמותך התורמים ומסייעים בכל מאודם לפעילות הציבורית".

משם המשיכו בדרכם למוסדות חינוך חב"ד חדרה, לגני הילדים שבמרכז העיר ולמוסדות הרווחה המגוונים שחב"ד בחדרה מפעילים למען הקהילה.

מר איציק בזרנו הודה על הביקור והבטיח להמשיך לסייע בפיתוח הפעילות כולה. "זוהי זכותינו להיות שותפים בעשייה הברוכה המתפתחת של חב"ד, אמר וסיכם את ביקורו. 

מחפש ידיעות ישנות? עיין בארכיון בצד שמאל.