מתוך האתר chabadhadera.co.il
ב"ה

חדשות בית חב"ד

תלמידות חב"ד עולות כיתה...

 
שדרוג גדול לתלמידות חב"ד עם תחילת השנה במתחם ובחסות בי"ס פאר עם שבבית אליעזר.
20120827_093155.jpg

בית הספר התחיל לפני 4 שנים במתחם בית חב"ד המיתולוגי ברחוב הנשיא, משם נדד לכיתות ארעיות במרכז העיר, אחר כך קיבלו מבנה מסודר עם כיתות וציוד.
הרב יוחנן בוטמן יו"ר מוסדות חינוך חב"ד זוקף את פיתוח כלל המוסדות הודות להתערבותו ודאגתו האישית של ראש העיר מר חיים אביטן שגייס את אגף החינוך בראשותה של חני ויצמן.
מעתה תוכלנה התלמידות ללמוד בראש שקט ולהגיע להישגים נאים, יחד עם התמיכה המסורה והבלתי נלאית של רכזת החטיבה לבנות גב' לאה בוטמן והצוות החינוכי.
זוהי שורה של התפתחויות טובות בחינוך החב"די בעיר: בתלמוד תורה לבנים המשגשג - בגב של מתנ"ס בבית אליעזר (לצד בי"ס שובו), גני הילדים במרכז ובגבעת אולגה, והחטיבה של חינוך חב"ד שעברו כאמור מהמקלט לכיתות מרווחות ומצויידות כראוי.

בתמונה בנות כיתה א' חב"ד על רקע המבנה.

הרב בוטמן בבית ידידו ראש העיר חדרה

20120914_163815.jpg

 הרב בוטמן בבית ידידו ראש העיר חדרה

בערב ראש השנה נפגש הרב יוחנן בוטמן יו"ר מוסדות חינוך חב"ד בחדרה עם ראש העיר מר חיים אביטן.

זו היתה גם הזדמנות נאותה להודות לראש העיר על פעילותו הנמרצת לפיתוח מוסדות החינוך של חב"ד שהשתדרגו בתקופה האחרונה הודות להתערבותו האישית.

השנה לקראת תחילת הלימודים נחלץ ראש העיר באמצעות מנהלת אגף החינוך והעמיד מבנה רחב לטובת תלמידות בית ספר חב"ד כפי שעשה זאת אשתקד לבנים בתלמוד תורה חב"ד.

השניים נפגשו בבית ראש העיר, אמרו לחיים לקראת השנה החדשה. מר אביטן סיפר לידידו הרב בוטמן בחרדת קודש על הביקור המרגש בציון הרבי בברוקלין. "איזה חרדת קודש במקום.. לא יכולתי להיות בארה"ב בלי להשתטח על הציון הקדוש" אמר אביטן בהתרגשות.

הרב בוטמן איחל בשם הקהילה, הילדים, ההורים והצוות שנה טובה לראש העיר, ואיחל לו שיאריך ימים על ממלכתו כראש העיר, וימשיך להצליח ולסייע.
 

 

החצר הכי יפה בגן

 

 

 

חצר משחקים חדישה, שנתרמה ע"י חברת טן דלק בע"מ, באמצעות המנכ"ל מר דני בן נר,

נחנכה בימים אלו בגני חב"ד בגבעת אולגה, כחלק מתנופת הפיתוח במוסדות חב"ד בראשות הרב יוחנן בוטמן.

 

בגני חב"ד בגבעת אולגה, אשר מופעלים ע"י צוות מקצועי ומנוסה ומספקים חינוך איכותי לתושבי שכונת גבעת אוגלה והשכונות החדשות – עין הים, חופים.

חנכו עם פתיחת שנת הלימודים, חצר משחקים חדישה ויפה.

 

במהלך עונת הקיץ האחרונה, הושקעו עשרות אלפי שקלים בבניית חצר המשחקים, לצורך פיתוח מיומנויות חשובות בקרב ילדי הגן, במהלך פעילויות החצר.

 

לשם ביצוע הפרוייקט והוצאתו אל הפועל, עירב יו"ר מוסדות חינוך חב"ד בחדרה הרב יוחנן בוטמן את ידידו מר דני בן נר, המשמש כיום כמנכ"ל חברת טן דלק.

שלקח על עצמו את תרומת הפרוייקט כולו.

 

'פרוייקט פיתוח זה' אומר הרב יוחנן בוטמן 'הינו רק חלק מתנופת הפיתוח והעשייה במוסדות חינוך חב"ד בחדרה, בתקופה האחרונה'.

 

 

IMG_3258.JPG

יו"ר מוסדות חינוך חב"ד הרב יוחנן בוטמן עם מר דני בן נר, מנכ"ל חברת טן, בסיור בחצר המשחקים

טור שבועי - פרשת השבוע - פרשת כי תצא

אתה הוא המנצח!

אחת החוויות הבלתי נשכחות בבחרותי כשזכיתי ללמוד בחצר הרבי שבברוקלין, היו אותן ההתוועדויות המפורסמות עם הרבי.

שעות ארוכות של הרבי עם החסידים, קהל אלפים מתמוגג מדברי התורה  בפרשת השבוע, אורחות חיים ואקטואליה.

בין השיחות, הפסקות קצרות לניגוני 'דביקות', במהלכן הייתה לך האפשרות להרים כוסית קטנה עם יין, לצפות שהרבי יסתכל עליך ויאמר לך אישית "לחיים ולברכה"! מפעם לפעם הרבי אף היה מעודד את השירה בידו הקדושה, ולעיתים בתנועות חזקות וממושכות בשתי ידיו הקדושות. עידוד הנותן כוח להצלחה ושמחה.

לא לחינם דבק ברבי הכינוי 'מורה לדור נבוך' משום היותו מדריך ומחנך להפליא לכל אדם ולכל קבוצת גיל. כזה היה גם דיבורו לילדים בהזדמנויות שונות, סגנון מיוחד, אבהי ומורה כאחד. בגובה העיניים במילים פשוטות יותר ובדברי אמת הכובשים לבבות.

בתקופה זו עם סיום מחנות הקיץ ה'קעמפים' / קייטנות ולרגל תחילת שנת הלימודים נשא דברים תואמים ברוח הזמן. הנה לכם דוגמא מעוררת השראה:

"על הילד - התלמיד לדעת שכל משימה הנדרשת ממנו אפשרית! אם זה שייך לך, סימן שזה תפקידך ויש לך את היכולות לעשות זאת ביעילות הטובה ביותר. עליך 'רק' להיות בטוח בכוחך – מתנת הא-ל – שקיבלת, בכוח הביטחון וההשתדלות תצליח בדרכך.

אומנם עשויות להופיע אצלך מחשבות כי 'אינך מסוגל' והמשימה 'גדולה עליך' אין זה אלא עצת היצר הרע המנסה להסית אותך לעצב, בטלה וחוסר עשיה. מוטב לך כי תשמע ליצר הטוב שבקרבך הגורם לך מוטיבציה והצלחה דע לך כי הינך חזק פי כמה מאותו יצר רע".

ניטיב לראות - אמר הרבי - כמה הדברים מחודדים בפתיחת פרשת 'כי תצא' אותה קוראים השבוע. "כי תצא למלחמה על אויביך". לעולם אינך במצב שווה ליצר הרע. עוד בנקודת ההתחלה בטרם היציאה ל'קרב' אתה נמצא על אויביך, מעליו. כי הוא אינו אלא ניסיוני, דמיוני וזמני. ייצר הרע אינו בר תוקף כלל והוא מתחזק רק אם מתפתים ו'נשמעים לעצתו'. הביטחון מצידך יביא גם את המשך הפסוק "ונתנו ה' א-לוקיך בידך".

אם תהיה חזק ותבטח בכוחות הניתנים לך תצליח ותנצח!

שבת שלום

הרב יוחנן בוטמן

מחפש ידיעות ישנות? עיין בארכיון בצד שמאל.