המדריך השלם לקניית מזוזההמדריך השלם לקניית מזוזה שילמד אתכם איך לקנות מזוזה, ממי ובאילו תנאים, ממה להיזהר ואיך להישמר

מזוזה נמצאת בכל בית יהודי ובכל חדר, רק בארץ קיימות עשרות מליוני מזוזות, אך רובנו לא יודעים ולו מעט כיצד קונים מזוזה.
מובן שבשביל לקנות באופן מושכל יש לערוך סקר שווקים, בודקים פירמה, אחריות ועוד פרמטרים שכולנו מכירים. אך כדי שסקר כזה יהיה יעיל חובה עלינו לדעת מה לדרוש, כלומר מה בעצם חשוב לחפש כאשר קונים מזוזה.


1- בגדול יש שני סוגים של מזוזות בלבד, מזוזות כשרות ומזוזות פסולות, הגודל וסוג הכתב הם הידורים אבל מזוזה שתהיה היפה ביותר וחסרה בה אות אחת או שעניין מסויים במזוזה לא בוצע כהלכה - המזוזה פסולה ואינה שוה את הקלף שכתובה עליו.

2-גודל המזוזה: מזוזה גדולה יותר נחשבת בד"כ למהודרת יותר ולכן גם יקרה יותר, הגודל גם מאפשר לסופר לדייק יותר בכתב וכך המזוזה יותא מהודרת.

3-סוג הכתב - יש בגדול שני סוגי כתב - אשכנזי וספרדי, האשכנזי הנפוץ הוא כתב האר"יזל שמתאים גם לספרדים, הכתב הספרדי אינו מתאים לאשכנזים על פי הלכה.

4- תעודת כשרות ואחריות. לאחרונה בגלל ריבוי הזיופים וההונאות בשוק הסת"ם יש דרישה למוצרים עם כשרות, נותן הכשרות "וועד קדושת סת"ם" מקפיד שהמזוזות תכתבנה ע"י סופרים שעברו הכשרה שמבחינת היקף השעות והחומר שווה ללימודי עריכת דין ויותר וכן שחומרי הגלם מהם המזוזה עשויה כשרים. על חומרי הגלם להתאים לדרישות קפדניות שללא כך יגרמו למזוזה להיות פסולה.

עלות מזוזה עם תעודת כשרות יכולה להיות מעט יותר יקרה אך לא תמיד, יש חנויות שמוכרות מזוזות עם כשרות במחירים סבירים ביותר.

מזוזות עם אחריות ניתן לרכוש באתר שלנו: www.judaicachabad.co.il 

תוכלו לרכוש מזוזה אצלנו בחנות "חב"ד יודאייקה" בקניון מול החוף חדרה או בבית חב"ד חדרה ברח' הגיבורים 68 או בטלפון 0585923174 או 048836022.